SEMINÁŘE

ROZBOROVÉ SEMINÁŘE

 

Pro festival OST-RA-VAR již tradiční rozborové semináře se letos budou konat přímo v Divadle Jiřího Myrona, a to v prostoru slavnostního sálu Karla Küglera.

Slavnostní sál Karla Küglera Slavnostní sál Karla Küglera Slavnostní sál Karla Küglera

Krom změny prostoru zůstává zachován tradiční model, kdy dvojice složená z kritika (či jiného divadelního profesionála) a studenta svými příspěvky zahájí diskuzi k jednotlivým představením z hlavního programu festivalu, a to celkem ve třech seminářích – ve čtvrtek, v sobotu (13.30 - 15.30) a v neděli (12 - 14). Moderátorem seminářů bude pro tento rok teatrolog, dramaturg a překladatel Michal Zahálka.

 

 

TÉMATICKÝ SEMINÁŘ

 

V letošním roce, kdy si připomínáme 30. výročí Sametové revoluce, na program festivalu zařazujeme i mimořádný tématický seminář 30 let svobodného divadla. Hosty budou teatrolog a kritik Vladimír Just, divadelní vědec, dramaturg a bývalý ředitel Státního divadla Košice Peter Himič, ostravští herci Jan Fišar a Alena Sasínova-Polarczyk a Petr Dlabal, bývalý starosta Vítkovic a dlouholetý předplatitel v NDM. Moderátorem bude stejně jako u letošních rozborových seminářů Michal Zahálka. Seminář proběhne v pátek od 14 hodin.

 

Součástí seminářů bude i možnost pořízení občerstvení ve spolupráci s divadelní kavárnou Národní dům.

 

Čs. legií 148/14

702 00 Moravská Ostrava